Paraden > SFIM 2014 > Tidsschema

Tidsschema

Starttiderna för de olika dagarna enligt följande:

Fredag 18.7

Juniorer kl. 13.00
Seniorer kl. 18.00

Officiellt tidsschema, uppdaterat 13.7 kl. 11.30

Ändringar märkta med fet stil!

Tid Klass Gren
OBS!
13:00 P15 100 m häck Final
13:00 P15/H17 Stav Final
13:00 D17 Längd Final Plats 1
13:00 P15 Längd Final Plats 2
13:00 H17 Diskus Final
13:10 F15 80 m häck Försök
13:25 H17 200 m Försök
13:35 D17 200 m Försök
13:35 D17 Kula Final
13:45 F15 Höjd Final
13:50 P15 300 m Försök
14:00 H17 Slägga Final Sandplan
14:05 F15 300 m Försök
14:10 P15 Diskus Final
14:20 D17 800 m Final
14:30 H17 800 m Final
14:40 F15 2000 m Final
14:45 H17 Längd Final Plats 1
14:45 F15 Kula Final
14:50 P15 2000 m Final
15:05 F15 80 m häck Final
15:15 F15 Tresteg Final Plats 2
15:20 F15 Spjut Final
15:20 P15 Slägga Final Sandplan
15:25 H17 200 m Final
15:30 D17 200 m Final
15:30 D17 Höjd Final
15:45 F15 300 m Final
15:50 P15 300 m Final
16:05 H17 3000 m Final
16:20 D17 Spjut Final
16:25 D17 2000 m hinder Final
16:45 H17 400 m häck Final
16:55 D17 400 m häck Final
17:05 F15/D17 4x100 m Final
17:10 P15/H17 4x100 m Final
18:00 Damer 200 m Försök
18:00 Herrar Längd Final
18:00 Damer Diskus Final
18:00 Herrar Kula Final
18:20 Herrar 200 m Försök
18:30 Damer Stav Final
18:45 Damer 3000 m hinder Final
18:55 Herrar Spjut Final
19:05 Herrar 5000 m Final
19:30 Damer 400 m häck Final
19:30 Herrar Höjd Final
19:40 Damer Längd Final
19:40 Herrar 400 m häck Final
19:50 Damer 200 m Final
20:00 Herrar 200 m Final
20:00 Damer Spjut Final
20:15 Damer 800 m Final
20:30 Herrar 800 m Final

Lördag 19.7

Juniorer kl. 10.30
Seniorer kl. 16.00

Officiellt tidsschema, uppdaterat 13.7 kl. 11.30

Ändringar märkta med fet stil!

Tid Klass Gren
OBS!
10:30 D17 100 m häck Final
10:30 F15/D17 Stav Final
10:30 D17 Tresteg Final Plats 1
10:30 H17 Spjut Final
10:40 H17 110 m häck Final
10:45 F15 100 m Försök
10:45 H17 Tresteg Final Plats 2
11:00 P15 100 m Försök
11:00 P15 Höjd Final
11:15 D17 100 m Försök
11:30 H17 100 m Försök
11:45 F15 Slägga Final Sandplan
11:50 D17 400 m Försök
12:00 H17 400 m Försök
12:00 P15 Spjut Final
12:00 H17 Kula Final
12:15 F15 800 m Final
12:15 F15 Längd Final Plats 1
12:25 P15 800 m Final
12:40 H17 2000 m hinder Final
12:40 P15 Tresteg Final Plats 2
13:00 F15/P15 1500 m hinder Final
13:00 H17 Höjd Final
13:10 D17 Slägga Final Sandplan
13:15 P15 Kula Final
13:15 F15 Diskus Final
13:35 F15 100 m Final
13:40 P15 100 m Final
13:45 D17 100 m Final
13:50 H17 100 m Final
14:00 D17 1500 m Final
14:10 H17 1500 m Final
14:10 D17 Diskus Final
14:25 D17 400 m Final
14:35 H17 400 m Final
14:45 P15 300 m häck Final
14:55 F15 300 m häck Final
16:00 Damer 100 m häck Final
16:00 Herrar Stav Final
16:00 Damer Tresteg Final
16:00 Herrar Slägga Final
16:10 Herrar 110 m häck Final
16:10 Damer Kula Final
16:20 Herrar 100 m Försök
16:35 Damer 100 m Försök
16:50 Herrar 400 m Försök
17:00 Damer 400 m Försök
17:15 Damer Höjd Final
17:20 Damer Slägga Final
17:25 Damer 3000 m Final
17:30 Herrar Tresteg Final
17:45 Herrar 100 m Final
17:50 Damer 100 m Final
17:55 H/H17/P15 5000 m gång
Final
17:55 D/D17/F15 3000 m gång Final
18:15 Herrar Diskus Final
18:30 Herrar 1500 m Final
18:40 Herrar 3000 m hinder
Final
19:00 Herrar 400 m
Final
19:05 Damer 400 m Final